Запрошуємо на науковий семінар

29.04.2019

Шановні колеги, запрошуємо вас на науковий семінар ІВТ, який відбудеться о 14:30 в середу, 15 травня 2019 р., в ауд. 42, ФРЕКС. Доповідач, професор Ярослав Базалій з Університету Південної Кароліни, є відомим вченим в галузі спінтроніки.  Доповідь буде мати оглядовий характер, розрахований на не-спеціалістів.
 
Студентів магістратури може також зацікавити інформація щодо аспірантури в University of South Carolina, яку проф. Я. Базалій надасть після доповіді.

Тема семінару: “Спіновий струм проти шкільної інтуїції”.

Рух електронів в провідниках переносить не лише їх заряди, але й спіни. За відповідних умов утворюється спіновий струм, який має цікаві технічні застосування і тому вивчається також із загальнофізичної точки зору. Важливою відмінністю спінового струму від електричного є його дисипація. Відсутність закону збереження приводить до того, що поведінка такого струму часто суперечить інтуїції, набутій в процесі розгляду звичайних струмів. Ми покажемо це (1) розглядаючи інжекцію суто спінового струму в електричний контур з єдиним вхідним контактом та (2) аналізуючи пропозиції щодо підсилення спінового струму за рахунок спеціальної, несиметричної форми дротів в контурах.  

[1] Ya. B. Bazaliy and R. R. Ramazashvili, Appl. Phys. Lett. 110, 092405 (2017).
[2] Ya. B. Bazaliy and R. R. Ramazashvili, arXiv:1806.00321.

Запрошуємо на науковий семінар