Візит на Biopharma та біотех стартап Precí

16.05.2023

У світі існує близько 10 біотехнологічних компаній, які спеціалізуються на виробництві препаратів з плазми крові. І одна з них — українська Biopharma, яка виготовляє препарати на основі альбумінів, імуноглобулінів та факторів коагуляції.

У рамках курсу Drug development (викладачі: Антон Ганапольський, Дмитро Волочнюк) студенти 1 року навчання магістратури відвідали завод із фракціонування плазми крові. Кількагодинна екскурсія охопила весь цикл виробництва продукції від R&D до контролю якості та виходу на ринок. Скільки б викладач зі студентами не говорили про різні методи контролю якості та GMP стандарти під час занять — по-справжньому це відчувається лише при відвідуванні виробництва, де ціна помилки рахується не у балах на заліку, а в десятках і сотнях тисяч доларів.

Повний цикл виробництва — це лише верхівка айсбергу фармацевтичної галузі. Розробка нового лікарського засобу в світі займає від 5 до 20 років, і базовим етапом розробки є in vitro скринінг. Біотехнологічний стартап Precí, що розташовується на території комплексу Biopharma, спеціалізується на випуску гепатоцитів людини, які в подальшому використовуватимуться клієнтами як ADME-Tox модель у доклінічних дослідженнях. У планах компанії створення 3D культур для доклінічних досліджень. «Коли Антон прийшов на Біофарму, то він від маленького стола, на якому написав свою ідею, що я хочу випускати гепатоцити, вже доріс до лабораторії, яка зараз займає 200 м2» — каже перший заступник директора Biopharma Сергій Ковальчук.

«Ми повністю відкриті до молоді та їхніх ідей. Хочете спробувати себе місяць на виробництві? — Будь ласка. R&D — без проблем! Маєте свою ідею біотех стартапу? — Ми це залюбки обговорюємо, і якщо бачимо ідею робочою —  надаємо площі, підтримку та обладнання без жодних зобов’язань. Вийде — супер! Ідея прогорить — теж непогано! — звертається до студентів головний акціонер Biopharma та Precí Костянтин Єфименко: «Ми коли планували 3 поверх тієї будівлі, то розраховували, що там буде до п’яти команд як Precí. Бачили те пусте приміщення поруч? Можливо, воно чекає на когось з вас!»

Велика подяка Антону Ганапольському за організацію поїздки та Костянтину Єфименко за надихаюче спілкування! За насичену екскурсію, дотепні жарти та цінні знання дякуємо Сергію Ковальчуку.

Артем Целіков

 

Візит на Biopharma та біотех стартап Precí